Hodnoty

Doba adventní byla v dávných dobách časem půstu, modliteb, rozjímání a očekáváním narození naděje. Nekonaly se zábavy, svatby a hodování, advent byl dobou dobročinnosti, kdy lidé přemýšleli, co mohou dát svým blízkým, jak udělat radost svému okolí.

Připomínáme si 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského. O životě a díle Učitele národů, biskupa Jednoty bratrské, osobnosti, která přes těžké životní ztráty neztratila lásku, naději a víru, toho bylo napsáno a řečeno mnoho. Málo se ale připomínají jeho myšlenky o štěstí.

K výročí 30 let sametové revoluce promluvili v Senátu 3 bývalí členové KSČ: Petr Pithart, Milan Štěch a Jaroslav Kubera. Dodávám, že na slavnostním setkání vystoupili i bývalý předseda Senátu Přemysl Sobotka a bývalá předsedkyně Senátu Libuše Benešová.

Tento čtvrtek to bude 3,5 roku, co Anders Behring Breivik postřílel v Norsku 77 lidí. Útok byl zaměřen na členy mládežnické organizace sociálně demokratické Strany práce. Pan Breivik byl údajně přesvědčen, že socialisté nesou vinu za otevření země muslimům. Argumentoval, že muslimové jsou nástroj ničení evropských tradic a kultur. Policie ho...